Najkrajšie cyklovýlety Liptova

Liptov je obľúbený aj vďaka širokej sieti cyklotrás pretínajúcich celý región. Nadšenci majú k dispozícii viac ako 850 kilometrov značených ciest rôznej náročnosti a terénov. Na svoje si prídu milovníci cestnej cyklistiky, náročných horských trailov v lesnom poraste, ale aj rodiny s deťmi. Ak sa chystáte navštíviť hotel Ski & Wellness Residence Družba počas leta, alternatívou k bohatému programu môže byť práve aj deň strávený na bicykli.

Liptov svojou unikátnou polohou v obklopení Nízkych a Západných Tatier ponúka širokú škálu cyklovýletov rôznej náročnosti, dĺžky a obtiažnosti terénu. Do nášho výberu sme zvolili 4 cyklovýlety zoradené podľa náročnosti a rôznorodosti, ktorú tento región ponúka.

Mestský cyklochodník pre rodiny s deťmi

Mesto Liptovský Mikuláš v tomto roku slávnostne otvorilo ďalšiu etapu mestskej cyklotrasy, ktorá kopíruje rieku Váh od časti Okoličné, na okraji mesta, až po mestskú časť Liptovská Ondrašová. Cyklochodník je obľúbeným miestom aktívneho oddychu domácich, ale aj turistov. Spolu má približne 6,6 kilometra a je ideálnou alternatívou pre rodiny s malými deťmi, ktoré sa môžu bezstarostne naháňať na kvalitne upravenom asfalte bez áut. Keďže cyklochodník vedie celým mesto, výhodou je možnosť zastaviť sa na rýchle občerstvenie či odmeniť svoje ratolesti kopčekom zmrzliny. Navyše budete mať celý Liptov na dlani.

(zdroj:www.mikulas.sk)

Okolo Liptovskej Mary pre pokročilých cyklistov

Medzi jednoznačne najobľúbenejšie okruhy v okolí Liptova patrí scénický okruh okolo najväčšej vodnej nádrže na Slovensku. Okruh možno začať z centra mesta Liptovský Mikuláš a vydať sa v smere na Liptovskú Ondrašovú a Trnovec alebo opačným smerom cez mestskú časť Palúdzka a Svätý Kríž. Následne len kopírujte hlavnú cestu a pokračujete na obec Vlachy, kde sa dostanete až na priehradný múr a ikonický kostolík Svätej Panny Márie. Ten sa nachádza priamo pod ďalšou atraktívnou atrakciou – keltským osídlením Havránok. Trasa má približne 40 kilometrov a zdatný cyklista ju zvládne do dvoch hodín. Okruh je vhodný aj pre cestné bicykle.

(zdroj: autor)

Intenzívne stúpanie na Žiarsku chatu

Medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie doliny v Západných Tatrách patrí Žiarska dolina, ktorá končí Žiarskou chatou. Aj keď je táto lokalita obľúbená hlavne na prechádzky a v zime na skialpové výlety do žiarskeho sedla, na svoje si prídu aj cyklisti. V prípade, že začnete od záchytného parkoviska, čaká vás 5 kilometrov stúpania strednej intenzity. Na spomenutých kilomteroch zdoláte takmer 400 výškových metrov s priemerným stúpaním 7,3 percenta. Odmenou vám bude občerstvenie na slnkom zaliatej terase horskej chaty a pohodlný zjazd dole. 

(zdroj:www.visitliptov.sk)

Stredne náročné Svidovské sedlo pre horské bicykle

Pre milovníkov horskej cyklistiky máme tip na stredne náročný výstup na Svidovské sedlo nad Liptovským Jánom. Začať možno priamo z obce. Približne 12 kilometrov vedie asfaltovou cestou za Liptovským Jánom popri obľúbenej Stanišovskej jaskyni. Cez mierne stúpanie a klesanie sa dostanete k horárni a neskôr po lesnej ceste pokračujete popod Ohnište, až kým sa nedostanete k cieľovému Svidovskému sedlu. Vrátiť sa následne môžete rovnakou cestou alebo si celý výlet predĺžiť a zjazdiť na opačnú stranu cez lom, až do obce Malužiná a vrátiť sa späť do Liptovského Jána.

Loading

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *