Ľudová reštaurácia

pod Chopkom na svahu Biela Púť

V Ľudovej reštaurácii v hoteli Ski & Wellness Residence Družba objavíte interiérové prvky rôznych kultúr a v tom znamení je aj ponúkané jedlo. Môžete tu nasať atmosféru “starých dobrých čias” Rakúsko-Uhorska a ochutnať tradičné jedlá tej doby.

Podávame veľké chutné porcie.

Interiér Ľudovej reštaurácie

V interiéri Ľudovej reštaurácie s kapacitou 260 miest môžete pozorovať rozmanité prvky multikultúrnosti s nádychom Álp, s ktorým ladí aj jedálny lístok. Z kuchyne každého národa sme vybrali jeho gastronomické skvosty.
Nová prístavba k Ľudovej reštaurácii – Rotunda – má kruhovú konštrukciu a veľké presklené okná poskytujúce výhľad na Chopok a lyžiarsky svah Biela Púť.
Má kapacitu sedenia 70 miest a celkovú kapacitu Ľudovej reštaurácie sme tak zvýšili na 260 miest.

Kombinácia dreva, kameňa, v krbe plápolajúceho ohňa a výhľadu na lyžiarsku trať dopĺňa a umocňuje zážitok z jedla pripravovaného domácim a tradičným spôsobom.

Rakúsko-uhorská kuchyňa v našej Ľudovej reštaurácii

 

Rakúsko-uhorská kuchyňa bola excelentná a predstavovala pestrú zmes nemeckej, poľskej, maďarskej, židovskej, rumunskej, talianskej, ruskej, chorvátskej a slovenskej kuchyne. Jedlá pripravujeme tak, ako to robili naši predkovia – výlučne z čerstvých surovín a domácou prípravou klasickým spôsobom.
Podávame veľké chutné porcie. Jedálny lístok má podobu Kuchárskej knihy a taký je aj jeho názov. Je spracovaný ako receptár z prvej slovenskej kuchárskej knihy Jana Babilona z roku 1870 s pôvodnými ilustráciami a výstrižkami z dobových materiálov.

V našej kuchyni plníme pirôžky mäsom, podávame pestrofarebné plnené papriky, líčka dusené v čiernom pive, beef tagliata vám prinesieme na veľkých horúcich panviciach, pečieme lososa na rošte, varíme úžasný boršč, na ktorý chodia ľudia zo širokého okolia.
Dezertmi zachádzame až do francúzskej kuchyne, robíme mousse au chocolat a crème brûlée.

Jedálny lístok tejto zimy sme obohatili o nové jedlá rakúsko-uhorskej šľachty.
Môžete ochutnať bažanta na tokajskom víne, jelení chrbát s krúpovými zemiakmi či jesetera s kaviárom.

 

Terasa ľudovej reštaurácie

Súčasťou ľudovej reštaurácie je terasa, ktorá je počas leta miestom obľúbených grilovačiek a tématických dní ako Beer fest alebo Deň gulášov.
V zime je terasa vyhľadávaná najmä lyžiarmi, ktorí si rovno na svahu môžu vychutnať rýchly a výdatný „Ski lunch“.

Ukážka jedál z Ľudovej reštaurácie

Je pre vás naša gastronómia to pravé?

Rezervujte si pobyt v hoteli Družba a doprajte si gurmánsky zážitok počas vašej dovolenky, konferencie alebo teambuildingu.

Prihláste sa na odber newslettru a získajte istotu, že Vám neunikne žiadna novinka.
Free call