.druzba_hotel.

Ľudová reštaurácia

pod Chopkom na svahu Biela Púť

V Ľudovej reštaurácii v hoteli Ski & Wellness Residence Družba objavíte interiérové prvky rôznych kultúr a v tom znamení je aj ponúkané jedlo. Môžete tu nasať atmosféru “starých dobrých čias” Rakúsko-Uhorska a ochutnať tradičné jedlá tej doby.

Podávame veľké chutné porcie.

Interiér Ľudovej reštaurácie

V interiéri Ľudovej reštaurácie s kapacitou 260 miest môžete pozorovať rozmanité prvky multikultúrnosti s nádychom Álp, s ktorým ladí aj jedálny lístok. Z kuchyne každého národa sme vybrali jeho gastronomické skvosty.
Nová prístavba k Ľudovej reštaurácii – Rotunda – má kruhovú konštrukciu a veľké presklené okná poskytujúce výhľad na Chopok a lyžiarsky svah Biela Púť.
Má kapacitu sedenia 70 miest a celkovú kapacitu Ľudovej reštaurácie sme tak zvýšili na 260 miest.

Kombinácia dreva, kameňa, v krbe plápolajúceho ohňa a výhľadu na lyžiarsku trať dopĺňa a umocňuje zážitok z jedla pripravovaného domácim a tradičným spôsobom.

Rakúsko-uhorská kuchyňa v našej Ľudovej reštaurácii

 

Rakúsko-uhorská kuchyňa bola excelentná a predstavovala pestrú zmes nemeckej, poľskej, maďarskej, židovskej, rumunskej, talianskej, ruskej, chorvátskej a slovenskej kuchyne. Jedlá pripravujeme tak, ako to robili naši predkovia – výlučne z čerstvých surovín a domácou prípravou klasickým spôsobom.
Podávame veľké chutné porcie. Jedálny lístok má podobu Kuchárskej knihy a taký je aj jeho názov. Je spracovaný ako receptár z prvej slovenskej kuchárskej knihy Jana Babilona z roku 1870 s pôvodnými ilustráciami a výstrižkami z dobových materiálov.

V našej kuchyni plníme pirôžky mäsom, podávame dubáky zapekané v smotane, jelení guláš v kotlíku, beef tagliata vám prinesieme na veľkých horúcich panviciach, pečieme lososa na rošte, varíme úžasný boršč, na ktorý chodia ľudia zo širokého okolia.
Dezertmi prechádzame z domácej až do francúzskej kuchyne a tak si môžete vychutnať rovnako šúľance s makom ako aj crème brûlée.

 

 

Terasa ľudovej reštaurácie

Súčasťou ľudovej reštaurácie je terasa, ktorá je počas leta miestom obľúbených grilovačiek a tématických dní ako Beer fest alebo Deň gulášov.
V zime je terasa vyhľadávaná najmä lyžiarmi, ktorí si rovno na svahu môžu vychutnať rýchly a výdatný „Ski lunch“.

Ukážka jedál z Ľudovej reštaurácie

Je pre vás naša gastronómia to pravé?

Rezervujte si pobyt v hoteli Družba a doprajte si gurmánsky zážitok počas vašej dovolenky, konferencie alebo teambuildingu.

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now