Kam s deťmi na Liptove

Liptov je jedinečný pre svoju horskú scenériu a neopakovateľné výhľady. Ponúka množstvo atrakcií pre rekreantov, amatérskych turistov, ale aj možnosti pre krátke výlety s deťmi. Plánujete rodinnú dovolenku s deťmi a hľadáte inšpiráciu na nenáročné objavovanie okolia? Poradíme vám, kam s deťmi na Liptove.


Obľúbený Chopok lanovkou


Výhodná poloha hotela Ski&Wellness Residence Družba dovoľuje návštevníkom podnikať náročné turistické výlety po hrebeňoch Nízkych Tatier, ale aj objavné výlety po okolí pre všetky vekové kategórie. Ak ste už stihli prechádzku okolo
Vrbického plesa, ktoré sa nachádza len pár minút chôdze od hotela, je načase pozrieť sa na Liptov zhora. Turisti majú k dispozícii lanovku na Chopok, ktorá premáva aj počas letnej sezóny od 8:00 do 17:00.

deti_turistika

V zime lyžiari, v lete turisti

Chopok je tretím najvyšším vrchom Nízkych Tatier. V zime je tento nekorunovaný kráľ medzi lyžiarskymi kopcami hlavným cieľom lyžiarov a snowboardistov. V lete ponúka dychberúce výhľady pre turistov bez rozdielu veku na zelenajúcu sa liptovskú kotlinu, Vysoké Tatry a za dobrej viditeľnosti možno dovidieť až na najvýchodnejší vrchol Nízkych Tatier – Kráľovu hoľu.

Atrakcie pre deti


Na Chopok sa vyveziete pohodlne lanovkou. Deti budú mať zážitok z výhľadov z kabíny a na vrchole z atrakcií hornej stanice lanovky Funitel vo výške 2002 m.n.m.. Odfotiť sa môžete pri soche draka Damiána alebo pred fotorámom s vrcholom Chopku v pozadí. S väčšími deťmi odporúčame vystúpiť aj na kamenistý vrchol. Pomalou chôdzou vám to bude trvať menej ako 15 minút.

muzeum_liptov


Interaktívne múzeum v meste


Zaujíma vaše deti okrem prírody aj história? V centre mesta Liptovský Mikuláš by ste nemali vynechať  
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Moderné prírodovedné múzeum zamerané nielen na slovenskú prírodu a jaskyne návštevníkov prevedie históriou života na našej planéte. “Viete, že aj v nehostinnom prostredí jaskýň môže existovať život? Myslíte si, že je možné, aby minerály spievali? Chcete vedieť, ako vznikla naša slnečná sústava, alebo si vyskúšať, ako pôsobí gravitačná sila na jej planétach?” odpoveďami na tieto otázky láka oficiálna stránka múzea.

zdroj: visitliptov.sk

Alternatívny plán na upršané dni


Okrem toho sa zoznámite s prácou drevorubačov, pastierov oviec, poľovníkov a včelárov. Dozviete sa viac o histórií lyžovania alebo si vleziete do imitácie medvedieho brlohu. Múzeum je rozdelené na dve expozície umiestnené na štyroch podlažiach. Celková plocha expozície je až 1400 metrov štvorcových.

Návšteva múzea je ideálnou aktivitou počas upršaného dňa alebo počas oddychového dopoludnia po náročných dňoch plných turistiky. Navyše s vyhliadkovej veže môžete vidieť historické mesto a okolité hory z úplne novej perspektívy. 

 

Neznámy klenot v Chočských vrchoch


Na opačnej strane Liptovskej Mar,y v Chočských vrchoch, nad obcou Liptovská Anna sa nachádza vyhliadka, ktorú poznajú najmä miestni. Ukrytý klenot sa nazýva Čereňová skala a ponúka pôsobivé výhľady na priehradu a Nízke Tatry oproti. Skalná plošina patrí medzi menej známe turistické atrakcie. O to unikátnejšie budú vaše fotografie z výletu.

Krátka, približne 45 minútová túra, začína na námestí v obci Liptovská Anna. Na konci dediny pokračujete po červenej turistickej značke lesnou cestou až narazíte na spomenutý skalný výbežok. Nenáročnú turistiku zvládnu aj menšie deti. 

Loading

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *