4 obľúbené apres-ski drinky v Jasnej

Lyžiarske výlety nekončia po odopnutí lyžiarok z viazania lyží. Ak chcete zažiť tú pravú atmosféru horskej dovolenky, nezabudnite ani na apres-ski. Párty s živou hudbou alebo dídžejom priamo na svahu sa z alpských stredísk dostáva aj k nám a na popularite naberá aj v Jasnej. Poznáte obľúbené apres-ski drinky, ktoré by ste túto sezónu nemali vynechať?

Výraz apres-ski pochádza z francúzštiny a znamená doslova „po lyžovaní“. Nenabáda tak konzumovať alkoholické nápoje počas lyžovačky, ale po nej, ako odmenu po športovom výkone. Práve z francúzskych Álp, rakúskych či talianskych svahov poznáme videá obrovských skupín lyžiarov a snowboardistov tancujúcich vo vysokých nadmorských výškach s drinkom v ruke. 

Teplý horský punč

Tento klasický nápoj je hit medzi lyžiarmi po celom svete a patrí medzi najobľúbenejšie apres-ski nápoje aj v Jasnej. Kombinácia vareného vína s koreninami ako klinček a škorica s trochou citrónovej šťavy alebo horkastej citrónovej kôry. Môžete tiež pridať kúsky ovocia ako jablká alebo pomaranče a výsledkom je hrejivý a aromatický horský punč. Tento nápoj spoľahlivo zahreje aj pri mínusových teplotách a pomôže rozhýbať stuhnuté končatiny. Na rakúskych svahoch ho nájdete aj pod pomenovaní gluhwein.

Aperol Spritz

Namiesto horúceho drinku na zahriatie môžete vyskúšať osviežujúci Aperol Spritz. Tento taliansky nápoj kombinuje Aperol, prosecco a bublinky sódovky s ľadom a plátkom pomaranča. Aperol je obľúbený aj ako letný drink, avšak na svahu sa často radí ako voľba číslo jedna, ak hľadáte osvieženie miesto zahriatia.

Bombardino

Bombardino je sladký, teplý nápoj pochádzajúci rovnako ako Aperol Spritz z Talianska. Kombinuje brandy so sladkým vareným mliekom, čím vytvára jemne krémovú textúru. Jeho chuť je obohatená štipkou muškátového orechu, ktorý dodáva nápoju zaujímavý korenený nádych. Podáva sa s výdatnou porciou šľahačky na vrchu pre zintenzívnenie krémovej chuti. 

Jägerbomb

Pre tých, ktorí si želajú niečo energického, je tu Jägerbomb. Tento drink spojuje energetický nápoj s bylinkovým likérom Jägermeister. Na prípravu sa najprv do pohára naleje malé množstvo Jägermeistera. Tento pohár je následne spustený do väčšieho pohára, kde už je nachystaný energetický nápoj. Táto metóda umožňuje rýchle a efektívne miešanie obidvoch ingrediencií priamo pred konzumáciou. Jägermeister, ktorý je korenený a bylinkový likér s výraznou chuťou, sa stretáva s osviežujúcim a stimulujúcim účinkom energetického nápoja. Výsledkom je intenzívna a jedinečná chuťová kombinácia, ktorú obľubujú najmä mladší.

S týmito štyrmi obľúbenými apres-ski drinkami máte recept na dokonalý záver každého lyžiarskeho dňa. Nezabudnite, že pri apres-ski v Jasnej je dôležitý aj zodpovedný prístup. Užívajte si tieto nápoje s mierou a uistite sa, že ste schopní bezpečne dojsť naspäť do svojho hotela

Loading

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *