hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Zdravé raňajky

Napisał Alena Kokavcová dnia

Hotelová reštaurácia Jasná - bufetové raňajky

 

Hovorí sa síce, že raňajky sú základ. Základ zdravia.
Ale nie každé raňajky sú práve najzdravšie. Je teda na čase, vymeniť biely rožok s maslom s šálku kávy za niečo, čo vás naštartuje do nového dňa, zasýti a pritom vám bude aj chutiť ☺
Povedzme si teda, čo si dať na raňajky, ak chcete, aby ste jedli zdravo.
Základné zložky zdravých raňajok by mali byť teda nasledovné a všetky nájdete aj na bufetových stoloch na raňajkách v hoteli Ski & Wellness Residence Družba**** Jasná pod Chopkom.

Ovocie a zelenina

Nie je to nič nové. Sú zdrojom vitamínov, ale aj fruktózy.
Môžete si ich pripraviť rôznym spôsobom. Či už nakrájať ovocie do jogurtu alebo zeleninu do kaše, prípadne oboje rozmixujeme do smoohtie.

Vláknina

Je základ – nie lenže vás zasýti, ale tento pocit vám aj dlho ostane ☺
Najlepšie ju môžete konzumovať ako kaše – ovsené, pohánkové, musli. Tak isto pridané ingrediencie ako ovocie sú zdrojom vlákniny

Bielkoviny

Sú základným stavebným materiálom pre telo, znižujú glykemický index- vyvažujú cukor a zabezpečia pocit nasýtenia. Hlavným zdrojom proteínov sú mliečne výrobky – mlieko (do kaše), jogurty, syry – najlepšie tofu, cottage.

Správne tuky

Zdravé tuky vám pomôžu udržať pocit nasýtenia a pomáhajú vstrebávaniu vitamínov. Nájdete ich v avokáde, orechoch, semiačkach.

Superpotraviny

Určite ste o nich už počuli. V dnešnej dobe ich nie je problém nájsť vo väčšine obchodoch. Skúste teda, goji, aloe vera, quinoa či acai.

A týmto môžem nadviazať na naše raňajky – teda na raňajky na našom hoteli, kde sa snažíme ísť novým trendom v zdravej výžive. Všetky spomínané „komponenty“ nájdete na našich bufetových stoloch.
Máme wellness kútik, kde nájdete aj quinou, čerstvé lisované šťavy, veľa ovocia a zeleniny a všeličo iné.
No priznávame, že nezabúdame ani na klasické raňajky 😉 Preto u nás pripravujeme aj iné jedlá.  Takže u nás si určite každý nájde to svoje. Príďte sa presvedčiť a skúsiť raňajkové bufety s najväčším výberom na Liptove a v Tatrách.

 

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now