hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Tipy na túru v Nízkych Tatrách – časť I.

Napísal Ski & Wellness Residence Družba dňa

tri_vody_jasna_nizke_tatry

Ako stráviť pekný deň v Nízkych Tatrách?

Nechajte sa inšpirovať sériou našich tipov na výlety a túry rôznej náročnosti aj dĺžky. 

Na úvod by sme vám radi predstavili dvojicu, ktorá vás bude touto sériou sprevádzať. Majitelia hotela Ski&Wellness Residence Družba**** boli kamaráti od detstva. Vyrastali v ďalekej Moskve a na svojej prvej spoločnej túre boli už ako 12 roční. Dnes, o niekoľko desiatok rokov neskôr spoznávajú krásy regiónu Liptov a okolia nášho hotela. Medzi tým však na horách zažili nespočetné množstvo príhôd a neuveriteľných zážitkov. Pochodili horské masívy celého sveta, absolvovali množstvo horských výprav a zodrali stovky topánok. Jeden z majiteľov dokonca zdolal Severný pol, úspešne pokoril 7-tisícovku, no nebolo to vždy jednoduché. Zažil výpravy, ktoré trvali až 28 dní, a dokonca 2 krát na vlastnej koži zistil, aké je to byť zasypaný lavínou. Našťastie sa ho vždy podarilo vykopať včas a on ako zázrakom aj po dlhých minútach pod snehom prežil bez trvalej ujmy na zdraví. Aj keď sám priznal, že z tohto zážitku sa spamätával ešte veľmi dlhú dobu.

Od marca, kedy sme museli hotel zavrieť, sa majitelia rozhodli využiť čas ktorý pred tým nemali, aby lepšie spoznali naše malé, za to určite výnimočné hory. A zo svojimi zážitkami sa rozhodli podeliť, ukázať krásy tatranskej prírody a dať vám tak zaujímavé tipy, ako stráviť slnečné letné dni.

Pre nezáväznú rezerváciu pobytu kliknite tu a vypíšte jednoduchý formulár. Pre online rezerváciu s platbou kliknitu tu.

jasna_nizke_tatry

Trasa č. 1: Hotel Družba – Tri Vody – Hotel Družba

Prvá trasa je pomerne jednoduchá, s prevýšením len 200 metrov vám zaberie približne 2, najviac 3 hodiny. Je vhodná pre deti, starších ľudí, a dokonca je veľmi pekná počas každého jedného ročného obdobia. Z hotela Družba prechádzate cez stredisko Jasná, okolo zhoreného hotela Junior, ďalej SNP, Grand, rozostavaného hotela Damián, až po Mikulášsku chatu a hotel Marmot. Pri ňom sa už končí asfaltová cesta a začína lesná cesta, spevnená veľkými kameňmi. Tu pokračujete po žltej turistickej trase. Čakajú na vás nedotknuté tatranské lesy, horské potoky a pramene, kúzelná divoká príroda, bez ohľadu na ročné obdobie. Na jar aj v lete krásne rozkvitnuté kvety, samozrejme huby a rôzne horské plody. V zime zase nádherná zasnežená príroda a v pozadí známe lyžiarske trate. Nízke Tatry sú jednoducho úžasné v každom ročnom období. Trasa sa končí pri sútoku troch potokov, ktoré dali tomuto miestu názov – „Tri Vody“. Do hotela sa vrátite späť tou istou cestou.

tri_vody_tura

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now