hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Saunová ceremónia

Napísal Ski & Wellness Residence Družba dňa

Saunová ceremónia

Určite mnohí z vás už počuli o saunovej ceremónii. V poslednej dobe sa viaceré wellness centrá pokúšajú o niečo podobné.

U nás sme to nazvali aj tatranské saunovanie. Ale voláme to aj zážitkové saunovanie, lebo k tomuto názvu to má asi najbližšie. Aj podľa reakcií hostí, v ktorých to vyvoláva a zanecháva hlboký zážitok.

Celé saunovanie vedie skúsený saunár, ktorý dbá na dodržiavanie pravidiel a správneho dýchania v saune. Počas tejto ceremónie si osvojíte pravé saunové návyky zo severských krajín. Každý účastník dostane pred začatím čiapku na ochranu hlavy a vlasov.

Priebeh ceremónie pozostáva z troch až štyroch rôzne dlhých vstupov do sauny. V saune sa polieva voda, v ktorej je nakrájané ovocie a tak sa vzduch napĺňa prírodnou arómou. Prehrievania sa striedajú s oddychom, pitím horúceho lipového čaju a s ochladzovaním na vonkajšej terase alebo v kontrastných bazénikoch. Takýmto spôsobom dosiahnete veľmi intenzívne prehriatie celého tela, kĺbov a šliach. Výsledkom je naozaj jedinečný zážitok spojený s oddychom!

Celkový čas zážitkového saunovania je 60 minút. Vstup je voľný v rámci návštevy hotelové wellness centra.

V mesiaci júl Vás čakáme v našom wellness centre v čase od 16:30 – 17:30 dňoch 7.7., ,10.7., 14.7.,17.7., 20.7., 24.7., 26.7. a 31.7.2018

Určite si nájdite hodinku času a vyskúšajte niečo iné 🙂

 

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now