hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Reštaurácia v Nízkych Tatrách

Napísal Ski & Wellness Residence Družba dňa

Ľudová reštaurácia hotela Družba v Jasnej

Reštaurácia v Nízkych Tatrách

Reštaurácia v Nízkych Tatrách. V Ľudovej reštaurácii v hoteli Ski & Wellness Residence Družba objavíte interiérové prvky rôznych kultúr a v tom znamení je aj ponúkané jedlo. Môžete tu nasať atmosféru “starých dobrých čias” Rakúsko-Uhorska a ochutnať tradičné jedlá tej doby.

Interiér Ľudovej reštaurácie

V interiéri Ľudovej reštaurácie s kapacitou 260 miest môžete pozorovať rozmanité prvky multi-kultúrnosti s nádychom Álp. S ním ladí aj jedálny lístok. Z kuchyne každého národa sme vybrali jeho gastronomické skvosty. Nová prístavba k Ľudovej reštaurácii – Rotunda – má kruhovú konštrukciu a veľké presklené okná poskytujúce výhľad na Chopok a lyžiarsky svah Biela Púť. Má kapacitu sedenia 70 miest a celkovú kapacitu Ľudovej reštaurácie sme tak zvýšili na 260 miest. Kombinácia dreva, kameňa, v krbe plápolajúceho ohňa a výhľadu na lyžiarsku trať dopĺňa a umocňuje zážitok z jedla pripravovaného domácim a tradičným spôsobom.

Rakúsko-uhorská kuchyňa v našej Ľudovej reštaurácii

Rakúsko-uhorská kuchyňa bola excelentná a predstavovala pestrú zmes nemeckej, poľskej, maďarskej, židovskej, rumunskej, talianskej, ruskej, chorvátskej a slovenskej kuchyne. Jedlá pripravujeme tak, ako to robili naši predkovia. To znamená výlučne z čerstvých surovín a domácou prípravou klasickým spôsobom. Podávame veľké chutné porcie. Jedálny lístok má podobu Kuchárskej knihy a taký je aj jeho názov. Je spracovaný ako receptár z prvej slovenskej kuchárskej knihy Jana Babilona z roku 1870 s pôvodnými ilustráciami a výstrižkami z dobových materiálov.

V našej kuchyni plníme pirôžky mäsom, podávame dubáky zapekané v smotane, jelení guláš v kotlíku, beef tagliata vám prinesieme na veľkých horúcich panviciach, pečieme lososa na rošte, varíme úžasný boršč, na ktorý chodia ľudia zo širokého okolia. Dezertami prechádzame z domácej až do francúzskej kuchyne a tak si môžete vychutnať rovnako šúľance s makom ako aj crème brûlée.

Reštaurácia v Nízkych Tatrách s terasou

Súčasťou ľudovej reštaurácie je terasa. Tá je počas leta miestom obľúbených grilovačiek a tématických dní ako Beer fest alebo Deň gulášov. V zime je terasa vyhľadávaná najmä lyžiarmi, ktorí si rovno na svahu môžu vychutnať rýchly a výdatný „Ski lunch“.

Rezervujte si teraz pobyt v hoteli Družba kliknutím tu a vypíšte jednoduchý formulár. Pre online rezerváciu s platbou kliknite tu.

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now