hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Ovocné týždne

Napísal Alena Kokavcová dňa

Jar sa pomaly prehupuje do leta, v ponuke obchodníkov pribúda ovocie, ktoré cez zimu nebolo resp. sme radšej nekupovali. A nie len v obchodoch, ale aj na tržniciach od domácich producentov. A práve takí nás zaujímajú. My totiž podporujeme domácu produkciu a zdravé prírodné suroviny.

Toto ovocie sa potom objavuje na raňajkových bufetových stoloch v našom hoteli. Jednak ako čerstvé ovocie alebo v podobe fresh štiav. Naša pani cukrárka pani Bobríková potom z nich pečie úžasné koláče, ktoré podávame v rámci raňajok alebo ako dezert na večeru.

V tomto čase je sezóna jahôd. Nakúpili sme čerstvé jahody priamo od slovenských producentov a okrem toho, že ich nájdete na raňajkách alebo vo voňavých domácich koláčikoch, robíme ešte jednu zaujímavú vec 😉

V rámci Letného programu na hoteli počas Ovocného dňa sladkostí varíme každý týždeň džem zo sezónneho ovocia. Pod vedením nášho šéfkuchára pána Dubnického, sa malí záujemcovia o varenie naučia ako sa vyrába džem. Takýto domáci džem potom podávame na raňajkách a časť zavárame do ozdobných fliaš, ktoré potom dávame našim verným klientom ako darček.

 

 

 

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now