hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Letná dovolenka

Napísal Ski & Wellness Residence Družba dňa

jasna letná dovolenka turistika hreben - leto deti rodina

Letná dovolenka na horách

Letný čas sa blíži veľkou rýchlosťou a každý z nás určite rozmýšľa o tom, kde strávi tento čas, či už sám alebo so svojou rodinou.
Ako prvé vás napadne letná dovolenka v zahraničí, more a exotika… Ale prečo zabúdame na to, čo naše krásne Slovensko ponúka? Veď máme toľko zaujímavých miest na dosah ruky.

Skoro každý z nás pozná Jasnú, Nízke či Vysoké Tatry v zime. Lenže toto krásne horské prostredie ponúka široké spektrum činností, ktoré sa dajú robiť aj lete. Aj možností ubytovania sú veľmi veľké. Od jednoduchého lacnejšieho až po príjemné a luxusné ubytovanie pre náročných. Aj také spolu s wellnessom ponúka Ski & Wellness Residence Družba. Pre deti je k dispozícii veľké detské ihrisko pri letnej terase pri hoteli, detský kolotoč, trampolínu, preliezačky, ale aj mini Zoo a veľkú vodnú nádrž Pleso Družba s lodičkami. Môžete si tu požičať horské bicykle aj s detskou sedačkou, či walking paličky. Okolie Nízkych Tatier obklopujú nádherné hory čo je pre osoby, ktoré milujú turistiku rozprávkou. Taktiež plno jaskýň ako Demänovská jaskyňa Slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, či Stanišovská v neďalekej jaskyňa v Jánskej doline. Krásne prírodné Vrbické pleso vhodné na prechádzky s deťmi. Jasná ponúka aj skalolezenie na viacerých blízkych skalách ako je Machnaté, Siná, Repiská.
Príroda je nádherná, veľká škoda je a smútok v dušiach bohužiaľ spôsobujú viaceré neblahé ľudské činnosti, ktoré túto krehkú nádheru poškodzujú. Návštevník si nemôže nevšimnúť rozsiahlu ťažbu dreva a výstavbu ďalších a ďalších ubytovacích zariadení. A to všetko sa deje v národnom parku!!!.
Áno, človeku je z toho smutno 🙁

Každopádne, ešte stále vieme nájsť kúsok prírody, stromy, lesy, potôčiky. My na hoteli, každú jar začíname výsadbou nových stromov. Chceme mať totiž istotu, že náš hotel bude aj o pár rokov stáť v lese.

Myslíme si, že ešte stále sa nájdete plno pozitívnych dôvodov pre rozhodnutie:  letná dovolenka s rodinou u nás v Nízkych Tatrách 🙂

 

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now