hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Kvetinková sauna

Napísal Ski & Wellness Residence Družba dňa

Wellness v Hoteli Družba

V našom hoteli sa „objavila“ ďalšia novinka. Celkom nenápadne a rýchlo. Rozhodli sme sa urobiť pre saunu, ktorá v našom wellness centre ešte nie je. Chceli sme vyhovieť hlavne ženám a tak vznikla sucho-parná sauna, ktorú sme nazvali KAMILKA. Je spojením predností oboch sáun. Teplota v nej sa pohybuje tesne nad 50°C a vlhkosť je tiež cca 50%, čo vyhovuje hlavne jemnejšej časti populácie a deťom, ktorí až tak neobľubujú vysoké teploty v saune, ako aj vysoké teplotné rozdiely.
Interiér sauny sme dotvorili kvetinami a vzduch v saune sme aromatizovali kvetinovou vôňou, čím je pobyt v nej ešte príjemnejší.

A aké sú vlastne výhody spojenia oboch sáun?
Parná sauna, je charakteristická vysokou vlhkosťou okolitého vzduchu. Má nižšiu záťaž na organizmu, a preto ju môžu navštevovať (po konzultácii so svojím lekárom) aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny.
Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest, má protizápalové účinky, zmierňuje nervozitu a blahodarne pôsobí na uvoľnenie svalstva. Okrem toho pomáha pri oslabení ciev a krvných zrazeninách.
Aj suchá sauna má priaznivé účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky škodlivé látky, toxíny a aktivizuje sa činnosť mazových žliaz, čím dochádza k vyplaveniu nečistôt z kože.
Len v klasickej podobe je pre niekoho až veľmi intenzívna. Preto sme jej teplotu znížili a naopak sme zvýšili jej vlhkosť.

Určite príďte vyskúšať túto jedinečnú kombináciu. V tejto saune si určite oddýchnete a urobíte tak niečo pre svoje telesné zdravie a duševnú pohodu.

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now