hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Výnimočná kuchyňa Ľudovej reštaurácie hotela Družba**** 

Napísal Ski & Wellness Residence Družba dňa

Pirôžky Ľudová reštaurácia hotel Družba

Výnimočná kuchyňa Ľudovej reštaurácie hotela Družba**** 

Odhaľte tajomstvá Ľudovej reštaurácie hotela Ski&Wellness Residence Družba**** v Jasnej! 

Slovania, ktorí dnes obývajú veľkú časť Európy, prišli na územie Slovenska už v 5. storočí. Aby prežili, hľadali v prírode vhodné zdroje obživy. Dary prírody, ktoré našli, poznáme a využívame dodnes. Boli to napríklad huby, čučoriedky, či jahody a ďalšie lesné plody. Okrem toho začali loviť ryby. Ešte pred 100 rokmi fungoval v Ružomberku veľký obchod s rybami po celom nábreží. Vo Váhu by ste vtedy našli omnoho viac rýb ako dnes. Plávali v ňom napríklad ostrieže, uhry a pstruhy. Na našom území nikdy nechýbal ani lov divej zvery, a tak sa pestrosť stravy dopĺňala aj o mäso z diviny.

Slovanské kmene, ktoré tu žili, pripravovali mnoho jedál, ktoré nazývali BLYN (MLYN). Názov odvodili od slova mlieť, pretože na prípravu týchto jedál sa mlelo zrno. Dokázali si upiecť obľúbený kváskových chlieb a iné jedlá, ktoré mali často krát podobu a charakter dnešných palaciniek. Do nich dávali napríklad huby alebo kapustu. Keďže používali veľa múky, už v tomto období vznikli známe pirôžky. Tie plnili všetkým, čo bolo dostupné, často práve čučoriedkami.

Dnes nájdete tieto obľúbené pirohy aj v našom jedálnom lístku. A hneď niekoľko druhov. Či už vyskúšate pirohy plnené jahodami alebo čučoriedkami. Niektorí majú radšej plnené hubami a niektorí zase mäsom z diviny, či rýb.

Na prípravu plnených pirohov využívame tradičný postup, ktorý je pre nás dedičstvom už z čias našich Slovanských predkov. Preto sa tieto jedlá tešia v našej Ľudovej reštaurácii veľkej obľube. S našimi skvelými kuchármi sme spoločne zdokumentovali ako pripravujú obľúbené Sibírske pelmene (pirohy) s dvoma druhmi mäsa a kyslou smotanou. Recept nám síce prezradiť nechceli, ale vychutnať si ich môže každý denne, v Ľudovej reštaurácii hotela Družba**** od 10:00 do 22:00. Tak dobrú chuť!

ludova restauracia hotel druzba

Ľudová reštaurácia hotel Družba

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now