hotel Družba Jasná Nízke Tatry

Jedinečné vianočné trhy

Napísal Ski & Wellness Residence Družba dňa

Jedinečné vianočné trhy, len u nás.

Ponúkame vám čaro vianoc časov zabudnutých chutí a zvykov.

Presne také budú v našom hoteli, oživíme pre vás vianočné trhy zo starých čias
Pozývame vás na vianočnú večeru ktorá bude podávaná vo forme stánkov – teda starých vianočných trhov.

Prejdite sa po našich vianočných stánkoch, zatvorte oči, zapojte fantáziu, nastražte uši a vnímajte jemné vianočné melódie starého flašinetu, zhlboka dýchajte a nasávajte vône a chute, lásku, pokoj a harmóniu, ktorá ku Vianociam patrí, tak ako dobré jedlo, ktoré sme hľadali vo veľmi starých kuchárskych knihách našich starých mám.

Ste pripravený ? Tak poďte srdečne vás pozývame

Stánok s oplátkami s vôňou lesného medu a cesnaku vás príjemne naladí do atmosféry Vianoc, oplátku si budú môcť vyrobiť aj deti.

Ak sme pri deťoch tak ten ďalší bude pre tie veľké aj malé. Opekance, bobaľky, pupáky s makom a malinovou omáčkou skrátka tento stánok nikto neobíde.

Pristavte sa na minútku pri vôni pečených gaštanov.

Akéže by to boli vianočné bez kapra? Vianočná rybka bude v dvoch podobách klasická vyprážaná, v perníkovej strúhanke, nebude chýbať klasický vianočný zemiakový šalát.

Fazuľa, hrach, šošovica – tri vianočné zabudnuté recepty polievky z troch regiónov Slovenska Východ, Stred, Západ a jedna poctivá vianočná kapustnica k tomu s domácim chlebíkom. Takéto polievky sa v každom regióne, v každej dedine a v každom dome na Slovensku varili trochu inak.

Veríme že stánok s pra-pra starým receptom hríbov s kyslou kapustou určite osloví, k tomu budú pečené pahrebové zemiaky s kyslou kapustou, bryndzou, tvarohom.

Štedrovečerná večera by sa mala obísť bez mäsa, ale nebojte sa, bude ho dosť. Stánok pánskych jedál, pretože páni boli stále extra ponúkneme bažanta, perličku, jeleňa,ale aj klobásku varenú v červenom vínku.

Ponúkneme vianočné zabudnuté zvyky z našich najodľahlejších dedín:
Hľadanie orieškov v slame, chytanie mince ústami v lavóre s vodou a oprášime ďalšie časom zabudnuté zvyky.
Deti si prídu na svoje pri zdobení perníkov.

Tešíme sa na Vás všetkých kolektív kuchyne
pod vedením šéfkuchára Vlada Morochoviča

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now