.druzba_hotel.

Leto v Jasnej

Okolie hotela a región Nízkych Tatier ponúkajú v lete veľa možností pre milovníkov turistiky. Môžete si vybrať z rôznych obtiažností podľa vzdialenosti alebo času.

Zobrazit více

Hotel Družba sa nachádza vo výške 1200 m n.m.

  Na stiahnutie mapa Leto v Jasnej

Hotel s nádychom atmosféry francúzskych Álp nájdete priamo v centre turistického a lyžiarskeho strediska Jasná v nádhernej horskej scenérii národného parku Nízke Tatry na severnej strane Chopka.

Horská cyklistika

pre deti, dospelých aj profesionálov

V letnom období od mája do novembra je k dispozícii hotelová požičovňa horských a trekových bicyklov.
Pre rodiny s deťmi sú k dispozícii aj detské sedačky na bicykle.

  •  Požičovňa bicyklov priamo v hoteli
  •  Prezrite a stiahnite si cyklotrasy v okolí!

Tipy na turistické výlety a aktivity v Jasnej a okolí počas letných mesiacov

Turistické trasy

Vrbické pleso

Více informací

Nenáročná túra bez prevýšenia
Hotel Ski & Wellness Residence Družba – parkovisko Biela Púť – okolo Vrbického plesa – parkovisko Biela Púť – Hotel Ski & Wellness Residence Družba

30 min.

Jasná – Repiská – Demänovská jaskyňa Slobody

Více informací

Nenáročná túra
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – rázcestie žltej a modrej značky – Repiská (modrá značka) – parkovisko a autobusová zastávky Demänovská jaskyňa Slobody.

60 min.

Jasná – Repiská – Demänovská jaskyňa Slobody

Více informací

Nenáročná túra s minimálnym prevýšením
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – Symbolický cintorín – Ostredok – parkovisko a autobusová zastávka Demänovská jaskyňa Slobody

60 min.

Náučný chodník Demänovská dolina

Více informací

Stredne náročná túra s veľkým prevýšením
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – Tri vody (červená značka) – Brhliská – Pod Orlou skalou – Luková – Pekná vyhliadka – rázcestia Široká dolina (zelená značka) – Pod Krčahovom – Lúčky autobusová zastávka

4 hod. 20 min.

Chopok

Více informací

Náročná vysokohorská túra s veľkým prevýšením
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – Tri vody – sedlo Poľany (červená značka) – Dereše – Chopok – Demänovské sedlo – Krúpovo sedlo (zelená značka) – rázcestie Široká dolina – pod Krčahovom – Lúčky autobusová zastávka

8 hod. 15 min.

Dereše

Více informací

Náročná vysokohorská túra s veľkým prevýšením
Otupné (modrá značka) – Brhliská – Pod Orlou skalou – Luková – Chopok (červená značka) – Dereše – sedlo Poľany (žltá značka) – Tri vody – Jasná

6 hod.

Cyklotrasy

Demänovská Dolina – Pavčina Lehota – Bodice – Liptovský Mikuláš 

Více informací

Cyklotrasa začína pri Penzióne Jozef v Demänovskej Doline.
Poza penzión vedie lesná cesta cez chatovú oblasť a vyúsťuje na cestu do Pavčinej Lehoty. Vedie rovno do dediny, na rázcestí odbočíte vpravo. Prídete ku potravinám. Vľavo za predajňou medzi domami vedie panelová cesta, ktorou sa pohodlne dostanete až do obce Bodice.
Cesta vyústi v dedine na ulici Bodická. Na rázcestí odbočíte doprava dolu kopcom po ulici Bodická.
Ďalej môžete ísť ľubovoľne po uličkách v obci pričom smerujte k hlavnej ceste na Liptovský Mikuláš. Od predajne potravín je potrebné prekonať časť cesty po hlavnej ceste. Popri ceste vedie chodník, po ktorom je možné ísť s deťmi.
Pred kruhovým objazdom odbočíte doľava na chodník vedúci pod objazd. Menším deťom je potrebné pomôcť s bicyklom v úseku popod most popri potoku Demänovka.
Pokračujete rovno až prídete do mestskej časti Palúdzka a napojíte sa na ulicu Demänovská. Po ľavej strane uvidíte predajňu Kaufland. Tu prejdete na druhú stranu cesty a odbočíte  doprava na ulicu Chrenoviská, po ľavej strane uvidíte cintorín, školský internát a zídete dolu kopčekom, za ktorým odbočíte doľava.
Plynule prejdete na cestu Nábrežie K. Petroviča. Odbočíte doprava na most cez rieku Váh. Nasleduje kruhový objazd, za ktorým pokračujete rovno /druhý výjazd/ po ulici Štúrova.
Pri Priore sa dostávate do centra mesta.

10 km

Demänovská Dolina – Pavčina Lehota – rozhľadňa –  Lazisko – Drevený artikulárny kostol  

Více informací

Cyklotrasa začína pri Penzióne Jozef v Demänovskej Doline.
Poza penzión vedie lesná cesta cez chatovú oblasť a vyúsťuje na cestu do Pavčinej Lehoty. Vedie rovno do dediny, na rázcestí odbočíte vľavo smer lyžiarske stredisko Žiarce.
Cesta vedie okolo poľnohospodárskeho družstva ku stredisku, kde odbočíte vpravo po červenej cyklotrase smer Lazisko.
Cestou sa nachádza rozhľadňa, z ktorej je výhľad na široké okolie.
V obci Lazisko odbočíte z cyklotrasy doľava, smer Svätý Kríž. Pokračujete cez dedinu a na konci obce odbočíte vpravo.
Cesta vás zavedie priamo ku drevenému artikulárnemu kostolu.

Cestou späť môžete využiť betónovú cestu za obcou Lazisko, ktorá vyústi pri poľnohospodárskom družstve.

6 km

Jaskyne a jazierko

Demänovská jaskyňa slobody

Více informací

Najnavštevovanejšia sprístupnená jaskyňa. Návštevníkov očarí bohatá sintrová výzdoba, tajuplný podzemný tok Demänovky, krosové jazierka, typické riečne modelované chodby a stropné korytá.

Vzdialenosť: cca 7 km (viac info)

Demänovská ľadová jaskyňa

Více informací

Nachádza sa v severnej časti Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne. Zastúpenie má podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity i stalagmity. Jaskyňa je otvorená len počas letnej sezóny.

Vzdialenosť: cca 9 km (viac info)

Malá Stanišovská jaskyňa

Více informací

Patrí medzi najstaršie známe jaskyne Liptova i na Slovensku. Je najvýznamnejším zimoviskom netopierov v Jánskej doline.
Vzdialenosť: cca 21 km – Jánska Dolina  (viac info)

Važecká jaskyňa

Více informací

Známa vzácnou jaskynnou faunou a náleziskom kostí jaskynného medveďa.
Vzdialenosť: cca 50 km – obec Važec (viac info)

Belianska jaskyňa

Více informací

Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej výplne. Jaskyňa bola sprístupnená už v roku 1882. V súčasnosti je sprístupnených vyše 1000 m.
Vzdialenosť: cca 80 km – Tatranská Lomnica – Tatranská Kotlina (viac info)

Vrbické pleso

Více informací

Vrbické pleso je ľadovcové pleso a najväčšie prírodné jazero v Nízkych Tatrách. Leží vo výške 1113 m n. m. Má plochu 0,69 ha, maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m. Od hotela sa k nemu dostanete oproti vchodu do hotela Grand – ďalej po náučnom chodníku Demänovská dolina. Pokračujte nenáročnou turisticky značenou žltou trasou okolo plesa. Pri plese si môžete oddýchnuť na lavičkách, v tichu lesa a pokochať sa výhľadmi na okolité hrebene Nízkych Tatier.

Aquaparky

Aquapark Tatralandia

Více informací

Je so 14 bazénmi s morskou, termálnou aj čírou vodou, 28 toboganmi a šmýkačkami  najväčším aquaparkom na Slovensku, v Poľsku a v Čechách. Súčasťou aquaparku je celoročný Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C, Keltský saunový svet a wellness centrum.
Vzdialenosť: cca 18 km – smer Lipt. Mikuláš (viac info)

Gino Paradise Bešeňová

Více informací

Aquapark je vybudovaný na báze termálnych prameňov. V celoročne otvorenej adrenalínovej zóne nájdete 30 m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi (s celkovou dĺžkou viac ako 1 km) vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku. V aquaparku sa nachádza 8 vonkajších bazénov s termálnou vodou, 5 vonkajších bazénov s čírou vodou a vnútorné bazény s ohrievanou vodou. Jedinečný zážitok a neopakovateľnú atmosféru mora a morského príboja ponúka bazén s umelým vlnobitím.
Vzdialenosť: cca 30 km (viac info)

Aqua City Poprad

Více informací

Aquapark je ekologickým strediskom, v ktorom nájdete celoročné vonkajšie bazény s teplotou 30 – 38 °C, kryté relaxačné termálne bazény Blue Sapphire s chromoterapiou,  relaxačné termálne bazény Blue Diamond s nápojovými vodnými barmi, detské bazény, wellness vitálny svet, kryokomoru s kryoterapiou, fitnes a kardiocentrum.
Vzdialenosť: cca 70 km (viac info)

Adrenalínové aktivity

Tarzánia

Více informací

TARZÁNIA JASNÁ sa nachádza v Jasnej pod CHOPKOM, v blízkosti hotela OSTREDOK a približne 200 m od Hotela GRAND. Postavená je na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.

  • Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 281 m
  • Červená (dlhšia) trasa meria 396 m
  • Detská trasa meria 62 m

Cena: 12,5 €/osobu, detská trasa 4 €/30min

Letná bobová dráha Pavčina Lehota – Žiarce

Více informací

Dráha má dĺžku 1000 metrov so 16 zákrutami, šiestimi terénnymi skokmi a dvomi drevenými rampami. Celkové prevýšenie trate je 120 metrov a maximálne dosahovaná rýchlosť 40 km/hod.
Vzdialenosť: cca 10 km

Rafting na Belej

Více informací

Rafting na rieke Belá patrí medzi najkrajšie prírodné splavy na Slovensku. Splavuje sa na nafukovacích šesťmiestnych člnoch vždy v sprievode inštruktora  z Podbanského od Kokavského mosta až do mesta Liptovský Hrádok. Rieka je zjazdná v období apríl – máj. Obtiažnosť stredná až ťažká.
Vzdialenosť: cca 38 km – Podbanské (viac info)

Rafting na Váhu

Více informací

Tento splav patrí medzi menej náročné. Splavuje sa 11 km dlhý úsek od Červeného kúta (sútok Čierneho a Bieleho Váhu) až po obec Uhorská Ves.
Obtiažnosť nízka, vhodné aj pre deti.
Vzdialenosť: cca 30 km (viac info)

Rafting Areál vodného slalomu Liptovský Mikuláš

Více informací

Areál je domovským kanálom olympijských víťazov Michala Martikána a Eleny Kaliskej. Umelý kanál svojou náročnosťou a vybavením spĺňa parametre svetovej úrovne. V sprievode inštruktora sa splavuje úsek dlhý 350 – 400 m, viac jázd v časovom horizonte 2 hodiny.
Obtiažnosť stredná až ťažká
Vzdialenosť: cca 18 km (viac info)

Motokárová dráha Monaco Grand Prix Závažná Poruba

Více informací

Motokárová hala s okruhom dlhým 420 m ponúka jazdy na motokárach s motormi Subaru s výkonom 9 koní a s motormi Honda s výkonom 5 koní.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Motokárová hala KART CENTRUM LIPTOV Liptovský Mikuláš – Palúdzka

Více informací

Motokárová hala s najväčšou dĺžkou trate na strednom Slovensku ponúka zábavu pre celú rodinu. Okrem motokár s výkonom 5,5 a 9 koní si tu môžete zahrať biliard a stolný futbal.
Vzdialenosť: cca 17 km

Paragliding z Chopku

Více informací

Tandemový let s inštruktorom paraglidingu trvá cca 10 až 30 minút v závislosti na podmienkach a zvoleného druhu letu. V ponuke je klasický, termický a akrobatický tandemový let.
Vzdialenosť: cca 800 m (viac info)

Skalolezenie v Demänovskej doline

Více informací

Lezenie na vápencových stenách výšky 20 – 40 m v lokalite Machnaté v Demänovskej doline s obtiažnosťou 3 – 9. V prípade záujmu vám zabezpečíme odborného inštruktora a výstroj.
Vzdialenosť: cca 5 km

SUPERFLY Tatralandia Liptovský Mikuláš

Více informací

Jedinečnú adrenalínovú atrakciu simulujúcu voľný pád tvorí unikátny veterný tunel s kruhovou sklenenou letovou komorou o priemere 4,3 metra a celkovej výške 17 metrov. Lietanie v superfly nevyžaduje žiadnu fyzickú prípravu a je vhodné pre všetky fyzicky zdravé osoby od 6 rokov.
Vzdialenosť: cca 17 km

Múzeá a pamiatky

Múzeum Čierny Orol Liptovský Mikuláš

Více informací

Budova je národnou kultúrnou pamiatkou. V minulosti tu bolo centrum kultúrneho života mesta Liptovský Mikuláš. V súčasnosti je v budove umiestnená unikátna expozícia Z dejín lovu, poľovníctva a rybárstva na Liptove.
Vzdialenosť: cca 17 km  (viac info)

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš

Více informací

Je treťou najstaršou galériou na Slovensku a jej zbierkový fond obsahuje okolo 5000 výtvarných diel. Má niekoľko stálych expozícií: staré umenie – od gotiky po barok, slovenské výtvarné umenie 19. – 20. storočia, slovenské výtvarné umenie 2. polovice 20. storočia.
Vzdialenosť: cca 17 km

Centrum Kolomana Sokola Liptovský Mikuláš

Více informací

Galéria vlastní najväčšiu kolekciu diel Kolomana Sokola, rodáka z Liptovského Mikuláša. Expozíciu dopĺňajú dokumentačné materiály, korešpondencia umelca, reálie a fotografie.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Múzeum Janka Kráľa Liptovský Mikuláš

Více informací

Expozícia prostredníctvom historických predmetov, fotografií a archívnych dokumentov približuje významné udalosti a osobnosti, bohaté hospodárske, národné, kultúrne i športové tradície Liptovského Mikuláša.
Expozícia Mikulášska mučiareň približuje osudy najznámejšieho slovenského zbojníka Juraja Jánošíka (1688 – 1713) a krutý spôsob jeho popravy.
Vzdialenosť: cca 17 km

Synagóga Liptovský Mikuláš

Více informací

Synagóga predstavuje najmonumentálnejšiu klasicistickú stavbu v meste a radí sa medzi najväčšie na Slovensku. Múzeum v nej prezentuje históriu kedysi početnej mikulášskej židovskej komunity a rôzne umelecké projekty. Verejnosti je prístupná počas letnej sezóny v júli a auguste.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Rumanský Art Centre Liptovský Mikuláš

Více informací

Expozícia bratov Rumanských.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Drevený artikulárny kostol – Svätý Kríž

Více informací

Drevený artikulárny evanjelický kostol patrí k najväčším dreveným stavbám v strednej Európe. Kostol je posledným, nepochybne najvýznamnejším umeleckým prejavom slovenskej drevenej cirkevnej architektúry. V interiéri je barokový oltár, kazateľnica, kamenná krstiteľnica, maľby s biblickými výjavmi a organ. Kostol má kapacitu 6000 osôb.
Vzdialenosť: cca 25 km (viac info)

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

Více informací

Je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek. Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, reprezentujúcich typické znaky ľudového staviteľstva roľníckych a remeselníckych vrstiev, sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty. Všetky stavby spolu vytvárajú jedinečnú skladbu historického a kultúrneho prostredia dávneho Liptova.
Vzdialenosť: cca 38 km

Archeologické múzeum v prírode – Liptovská Mara

Více informací

Areál s náznakovými rekonštrukciami obytných, fortifikačných a kultových objektov z mladšej doby železnej a staršej doby rímskej, jedna z najznámejších a najdôležitejších lokalít púchovskej kultúry na Slovensku. Súčasťou archeologického múzea je aj pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie, ktorého história siaha až do 12. storočia, a základy a opevnenie stredovekého hrádku na vrchole Havránku.
Vzdialenosť: cca 30 km – Bobrovník

Obec Vlkolínec

Více informací

Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola od roku 1977 pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a v decembri 1993 bola zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to živý skanzen slovenského roľníckeho dolnoliptovského bývania.
Vzdialenosť: cca 40km

Oravský hrad

Více informací

Jeden z najkrajších hradov na Slovensku sa týči sa na strmom vápencovom brale 112 m nad hladinou rieky Orava. Prvé  písomné zmienky o hrade pochádzajú z 13. storočia a hrad patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Návštevníkom ponúka historickú, etnografickú ako aj prírodovednú expozíciu.
Vzdialenosť: cca 60 km – Oravský Podzámok (viac info)

Spišský hrad

Více informací

Svojou rozlohou sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy. Táto národná kultúrna pamiatka dokumentuje vývoj architektúry u nás od 12. do 18. storočia.
Vzdialenosť: cca 110 km – Spišské Podhradie (viac info)

Mesto Levoča

Více informací

Od roku 2009 je mesto zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najvýznamnejšou a jedinečnou pamiatkou je Chrám svätého Jakuba so svojimi 11 gotickými a renesančnými krídlovými oltármi, vrátane najvyššieho dreveného gotického oltára na svete (18,6 m). Historické centrum obklopuje mohutný hradobný systém s dĺžkou 2,5 km.
Vzdialenosť: cca 95 km (viac info)

Leto v Jasnej

Čo robiť v Jasnej - více informací

Prihláste sa na odber noviniek:

Call now