Lyžovačka v Jasnej

Hotel Ski & Wellness Residence Družba**** sa nachádza v najlepšom a neustále sa rozvíjajúcom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná pod Chopkom.
Polohu hotela priamo na lyžiarskej trati Biela Púť s modernou 4-sedačkovou lanovkou ocenia najmä rodiny s deťmi – každá lyžovačka sa začína a končí priamo pri hoteli!
Ski Jasná – to je najlepšia lyžovačka.

Lyžovačka v Jasnej – najlepšie stredisko na Slovensku

  • Pilgrim Ski Academy – Lyžiarska škola, skiservis a obchod priamo v hoteli
  • 45 km upravených a udržiavaných zjazdoviek rôznych náročností – vhodné pre začiatočníkov, rodiny s deťmi aj pokročilých lyžiarov
  • Freeride zóna a Snow park
  • Možnosť večerného lyžovania na dvoch osvetlených zjazdovkách – jedna z nich sa nachádza priamo pri hoteli Družba
  • Dĺžka zimnej sezóny od začiatku decembra do konca apríla
  • Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu

 

Hotel Družba sa nachádza priamo na svahu Biela Púť

 Na stiahnutie mapa Zima v Jasnej

Hotel s nádychom atmosféry francúzskych Álp nájdete priamo v centre turistického a lyžiarskeho strediska Jasná v nádhernej horskej scenérii Národného parku Nízke Tatry na severnej strane Chopka v nadmorskej výške 1200 m n. m. priamo na zjazdovke.

Počas vašej lyžovačky sa o všetko postaráme

Nemáte vlastný lyžiarsky výstroj? Požičiame vám všetko, čo potrebujete v našej požičovni. Môžete tiež využiť náš skiservis, kde sa postaráme o váš zimný výstroj.

Tipy na zimné aktivity v Jasnej a okolí

Jaskyne

Demänovská jaskyňa slobody

Viac informácií

Najnavštevovanejšia sprístupnená jaskyňa. Návštevníkov očarí bohatá sintrová výzdoba, tajuplný podzemný tok Demänovky, krosové jazierka, typické riečne modelované chodby a stropné korytá.

Vzdialenosť: cca 7 km (viac info)

Malá Stanišovská jaskyňa

Viac informácií

Patrí medzi najstaršie známe jaskyne Liptova i na Slovensku. Je najvýznamnejším zimoviskom netopierov v Jánskej doline.
Vzdialenosť: cca 21 km – Jánska Dolina  (viac info)

Belianska jaskyňa

Viac informácií

Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej výplne. Jaskyňa bola sprístupnená už v roku 1882. V súčasnosti je sprístupnených vyše 1000 m.
Vzdialenosť: cca 80 km – Tatranská Lomnica – Tatranská Kotlina (viac info)

Aquaparky

Aquapark Tatralandia

Viac informácií

Je so 14 bazénmi s morskou, termálnou aj čírou vodou, 28 toboganmi a šmýkačkami najväčším aquaparkom na Slovensku, v Poľsku a v Čechách. Súčasťou aquaparku je celoročný Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C, Keltský saunový svet a wellness centrum.
Vzdialenosť: cca 18 km – smer Lipt. Mikuláš (viac info)

Gino Paradise Bešeňová

Viac informácií

Aquapark je vybudovaný na báze termálnych prameňov. V celoročne otvorenej adrenalínovej zóne nájdete 30 m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi (s celkovou dĺžkou viac ako 1 km) vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku. V aquaparku sa nachádza 8 vonkajších bazénov s termálnou vodou, 5 vonkajších bazénov s čírou vodou a vnútorné bazény s ohrievanou vodou. Jedinečný zážitok a neopakovateľnú atmosféru mora a morského príboja ponúka bazén s umelým vlnobitím.
Vzdialenosť: cca 30 km (viac info)

Aqua City Poprad

Viac informácií

Aquapark je ekologickým strediskom, v ktorom nájdete celoročné vonkajšie bazény s teplotou 30 – 38 °C, kryté relaxačné termálne bazény Blue Sapphire s chromoterapiou, relaxačné termálne bazény Blue Diamond s nápojovými vodnými barmi, detské bazény, wellness vitálny svet, kryokomoru s kryoterapiou, fitnes a kardiocentrum.
Vzdialenosť: cca 70 km (viac info)

Múzeá a pamiatky

Múzeum Čierny Orol Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Budova je národnou kultúrnou pamiatkou. V minulosti tu bolo centrum kultúrneho života mesta Liptovský Mikuláš. V súčasnosti je v budove umiestnená unikátna expozícia Z dejín lovu, poľovníctva a rybárstva na Liptove.
Vzdialenosť: cca 17 km  (viac info)

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Je treťou najstaršou galériou na Slovensku a jej zbierkový fond obsahuje okolo 5000 výtvarných diel. Má niekoľko stálych expozícií: staré umenie – od gotiky po barok, slovenské výtvarné umenie 19. – 20. storočia, slovenské výtvarné umenie 2. polovice 20. storočia.
Vzdialenosť: cca 17 km

Centrum Kolomana Sokola Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Galéria vlastní najväčšiu kolekciu diel Kolomana Sokola, rodáka z Liptovského Mikuláša. Expozíciu dopĺňajú dokumentačné materiály, korešpondencia umelca, reálie a fotografie.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Múzeum Janka Kráľa Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Expozícia prostredníctvom historických predmetov, fotografií a archívnych dokumentov približuje významné udalosti a osobnosti, bohaté hospodárske, národné, kultúrne i športové tradície Liptovského Mikuláša.
Expozícia Mikulášska mučiareň približuje osudy najznámejšieho slovenského zbojníka Juraja Jánošíka (1688 – 1713) a krutý spôsob jeho popravy.
Vzdialenosť: cca 17 km

Rumanský Art Centre Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Expozícia bratov Rumanských.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Drevený artikulárny kostol – Svätý Kríž

Viac informácií

Drevený artikulárny evanjelický kostol patrí k najväčším dreveným stavbám v strednej Európe. Kostol je posledným, nepochybne najvýznamnejším umeleckým prejavom slovenskej drevenej cirkevnej architektúry. V interiéri je barokový oltár, kazateľnica, kamenná krstiteľnica, maľby s biblickými výjavmi a organ. Kostol má kapacitu 6000 osôb.
Vzdialenosť: cca 25 km (viac info)

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

Viac informácií

Je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek. Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, reprezentujúcich typické znaky ľudového staviteľstva roľníckych a remeselníckych vrstiev, sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty. Všetky stavby spolu vytvárajú jedinečnú skladbu historického a kultúrneho prostredia dávneho Liptova.
Vzdialenosť: cca 38 km

Archeologické múzeum v prírode – Liptovská Mara

Viac informácií

Areál s náznakovými rekonštrukciami obytných, fortifikačných a kultových objektov z mladšej doby železnej a staršej doby rímskej, jedna z najznámejších a najdôležitejších lokalít púchovskej kultúry na Slovensku. Súčasťou archeologického múzea je aj pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie, ktorého história siaha až do 12. storočia, a základy a opevnenie stredovekého hrádku na vrchole Havránku.
Vzdialenosť: cca 30 km – Bobrovník

Obec Vlkolínec

Viac informácií

Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola od roku 1977 pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a v decembri 1993 bola zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to živý skanzen slovenského roľníckeho dolnoliptovského bývania.
Vzdialenosť: cca 40 km

Oravský hrad

Viac informácií

Jeden z najkrajších hradov na Slovensku sa týči sa na strmom vápencovom brale 112 m nad hladinou rieky Orava. Prvé písomné zmienky o hrade pochádzajú z 13. storočia a hrad patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Návštevníkom ponúka historickú, etnografickú ako aj prírodovednú expozíciu.
Vzdialenosť: cca 60 km – Oravský Podzámok (viac info)

Spišský hrad

Viac informácií

Svojou rozlohou sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy. Táto národná kultúrna pamiatka dokumentuje vývoj architektúry u nás od 12. do 18. storočia.
Vzdialenosť: cca 110 km – Spišské Podhradie (viac info)

Mesto Levoča

Viac informácií

Od roku 2009 je mesto zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najvýznamnejšou a jedinečnou pamiatkou je Chrám svätého Jakuba so svojimi 11 gotickými a renesančnými krídlovými oltármi, vrátane najvyššieho dreveného gotického oltára na svete (18,6 m). Historické centrum obklopuje mohutný hradobný systém s dĺžkou 2,5 km.
Vzdialenosť: cca 95 km (viac info)

Zima pod Chopkom

Čo robiť v Jasnej - viac informácií

Prihláste sa na odber noviniek:

Free call