Facebook Instagram Google+ YouTube Blog Foto Video Cenník

Leto v Jasnej

Okolie hotela a región Nízkych Tatier ponúkajú v lete veľa možností pre milovníkov turistiky. Môžete si vybrať z rôznych obtiažností podľa vzdialenosti alebo času.

Zobraziť viac

Hotel Družba sa nachádza vo výške 1200 m n.m.

  Na stiahnutie mapa Leto v Jasnej

Hotel s nádychom atmosféry francúzskych Álp nájdete priamo v centre turistického a lyžiarskeho strediska Jasná v nádhernej horskej scenérii národného parku Nízke Tatry na severnej strane Chopka.

Horská cyklistika

pre deti, dospelých aj profesionálov

V letnom období od mája do novembra je k dispozícii hotelová požičovňa horských a trekových bicyklov.
Pre rodiny s deťmi sú k dispozícii aj detské sedačky na bicykle.

  •  Požičovňa bicyklov priamo v hoteli
  •  Prezrite a stiahnite si cyklotrasy v okolí!

Tipy na turistické výlety a aktivity v Jasnej a okolí počas letných mesiacov

Turistické trasy

Vrbické pleso

Viac informácií

Nenáročná túra bez prevýšenia, čas: 30 min.
Hotel Ski & Wellness Residence Družba – parkovisko Biela Púť – okolo Vrbického plesa – parkovisko Biela Púť – Hotel Ski & Wellness Residence Družba

Jasná – Repiská – Demänovská jaskyňa Slobody

Viac informácií

Nenáročná túra, čas: 1 hod.
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – rázcestie žltej a modrej značky – Repiská (modrá značka) – parkovisko a autobusová zastávky Demänovská jaskyňa Slobody.

Jasná – Repiská – Demänovská jaskyňa Slobody

Viac informácií

Nenáročná túra s minimálnym prevýšením, čas: 1 hod.
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – Symbolický cintorín – Ostredok – parkovisko a autobusová zastávka Demänovská jaskyňa Slobody

Náučný chodník Demänovská dolina

Viac informácií

Stredne náročná túra s veľkým prevýšením, čas: 4 hod. 20min.
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – Tri vody (červená značka) – Brhliská – Pod Orlou skalou – Luková – Pekná vyhliadka – rázcestia Široká dolina (zelená značka) – Pod Krčahovom – Lúčky autobusová zastávka

Chopok

Viac informácií

Náročná vysokohorská túra s veľkým prevýšením, čas: 8 hod. 15min.
Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – Tri vody – sedlo Poľany (červená značka) – Dereše – Chopok – Demänovské sedlo – Krúpovo sedlo (zelená značka) – rázcestie Široká dolina – pod Krčahovom – Lúčky autobusová zastávka

Dereše

Viac informácií

Náročná vysokohorská túra s veľkým prevýšením, čas: 6 hod.
Otupné (modrá značka) – Brhliská – Pod Orlou skalou – Luková – Chopok (červená značka) – Dereše – sedlo Poľany (žltá značka) – Tri vody – Jasná

Jaskyne a jazierko

Demänovská jaskyňa slobody

Viac informácií

Najnavštevovanejšia sprístupnená jaskyňa. Návštevníkov očarí bohatá sintrová výzdoba, tajuplný podzemný tok Demänovky, krosové jazierka, typické riečne modelované chodby a stropné korytá.

Vzdialenosť: cca 7 km (viac info)

Demänovská ľadová jaskyňa

Viac informácií

Nachádza sa v severnej časti Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne. Zastúpenie má podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity i stalagmity. Jaskyňa je otvorená len počas letnej sezóny.

Vzdialenosť: cca 9 km (viac info)

Malá Stanišovská jaskyňa

Viac informácií

Patrí medzi najstaršie známe jaskyne Liptova i na Slovensku. Je najvýznamnejším zimoviskom netopierov v Jánskej doline.
Vzdialenosť: cca 21 km – Jánska Dolina  (viac info)

Važecká jaskyňa

Viac informácií

Známa vzácnou jaskynnou faunou a náleziskom kostí jaskynného medveďa.
Vzdialenosť: cca 50 km – obec Važec (viac info)

Belianska jaskyňa

Viac informácií

Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej výplne. Jaskyňa bola sprístupnená už v roku 1882. V súčasnosti je sprístupnených vyše 1000 m.
Vzdialenosť: cca 80 km – Tatranská Lomnica – Tatranská Kotlina (viac info)

Vrbické pleso

Viac informácií

Vrbické pleso je ľadovcové pleso a najväčšie prírodné jazero v Nízkych Tatrách. Leží vo výške 1113 m n. m. Má plochu 0,69 ha, maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m. Od hotela sa k nemu dostanete oproti vchodu do hotela Grand – ďalej po náučnom chodníku Demänovská dolina. Pokračujte nenáročnou turisticky značenou žltou trasou okolo plesa. Pri plese si môžete oddýchnuť na lavičkách, v tichu lesa a pokochať sa výhľadmi na okolité hrebene Nízkych Tatier.

Aquaparky

Aquapark Tatralandia

Viac informácií

Je so 14 bazénmi s morskou, termálnou aj čírou vodou, 28 toboganmi a šmýkačkami  najväčším aquaparkom na Slovensku, v Poľsku a v Čechách. Súčasťou aquaparku je celoročný Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C, Keltský saunový svet a wellness centrum.
Vzdialenosť: cca 18 km – smer Lipt. Mikuláš (viac info)

Gino Paradise Bešeňová

Viac informácií

Aquapark je vybudovaný na báze termálnych prameňov. V celoročne otvorenej adrenalínovej zóne nájdete 30 m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi (s celkovou dĺžkou viac ako 1 km) vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku. V aquaparku sa nachádza 8 vonkajších bazénov s termálnou vodou, 5 vonkajších bazénov s čírou vodou a vnútorné bazény s ohrievanou vodou. Jedinečný zážitok a neopakovateľnú atmosféru mora a morského príboja ponúka bazén s umelým vlnobitím.
Vzdialenosť: cca 30 km (viac info)

Aqua City Poprad

Viac informácií

Aquapark je ekologickým strediskom, v ktorom nájdete celoročné vonkajšie bazény s teplotou 30 – 38 °C, kryté relaxačné termálne bazény Blue Sapphire s chromoterapiou,  relaxačné termálne bazény Blue Diamond s nápojovými vodnými barmi, detské bazény, wellness vitálny svet, kryokomoru s kryoterapiou, fitnes a kardiocentrum.
Vzdialenosť: cca 70 km (viac info)

Adrenalínové aktivity

Tarzánia

Viac informácií

TARZÁNIA JASNÁ sa nachádza v Jasnej pod CHOPKOM, v blízkosti hotela OSTREDOK a približne 200 m od Hotela GRAND. Postavená je na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.

  • Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 281 m
  • Červená (dlhšia) trasa meria 396 m
  • Detská trasa meria 62 m

Cena: 12,5 €/osobu, detská trasa 4 €/30min

Letná bobová dráha Pavčina Lehota – Žiarce

Viac informácií

Dráha má dĺžku 1000 metrov so 16 zákrutami, šiestimi terénnymi skokmi a dvomi drevenými rampami. Celkové prevýšenie trate je 120 metrov a maximálne dosahovaná rýchlosť 40 km/hod.
Vzdialenosť: cca 10 km

Rafting na Belej

Viac informácií

Rafting na rieke Belá patrí medzi najkrajšie prírodné splavy na Slovensku. Splavuje sa na nafukovacích šesťmiestnych člnoch vždy v sprievode inštruktora  z Podbanského od Kokavského mosta až do mesta Liptovský Hrádok. Rieka je zjazdná v období apríl – máj. Obtiažnosť stredná až ťažká.
Vzdialenosť: cca 38 km – Podbanské (viac info)

Rafting na Váhu

Viac informácií

Tento splav patrí medzi menej náročné. Splavuje sa 11 km dlhý úsek od Červeného kúta (sútok Čierneho a Bieleho Váhu) až po obec Uhorská Ves.
Obtiažnosť nízka, vhodné aj pre deti.
Vzdialenosť: cca 30 km (viac info)

Rafting Areál vodného slalomu Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Areál je domovským kanálom olympijských víťazov Michala Martikána a Eleny Kaliskej. Umelý kanál svojou náročnosťou a vybavením spĺňa parametre svetovej úrovne. V sprievode inštruktora sa splavuje úsek dlhý 350 – 400 m, viac jázd v časovom horizonte 2 hodiny.
Obtiažnosť stredná až ťažká
Vzdialenosť: cca 18 km (viac info)

Motokárová dráha Monaco Grand Prix Závažná Poruba

Viac informácií

Motokárová hala s okruhom dlhým 420 m ponúka jazdy na motokárach s motormi Subaru s výkonom 9 koní a s motormi Honda s výkonom 5 koní.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Motokárová hala KART CENTRUM LIPTOV Liptovský Mikuláš – Palúdzka

Viac informácií

Motokárová hala s najväčšou dĺžkou trate na strednom Slovensku ponúka zábavu pre celú rodinu. Okrem motokár s výkonom 5,5 a 9 koní si tu môžete zahrať biliard a stolný futbal.
Vzdialenosť: cca 17 km

Paragliding z Chopku

Viac informácií

Tandemový let s inštruktorom paraglidingu trvá cca 10 až 30 minút v závislosti na podmienkach a zvoleného druhu letu. V ponuke je klasický, termický a akrobatický tandemový let.
Vzdialenosť: cca 800 m (viac info)

Skalolezenie v Demänovskej doline

Viac informácií

Lezenie na vápencových stenách výšky 20 – 40 m v lokalite Machnaté v Demänovskej doline s obtiažnosťou 3 – 9. V prípade záujmu vám zabezpečíme odborného inštruktora a výstroj.
Vzdialenosť: cca 5 km

SUPERFLY Tatralandia Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Jedinečnú adrenalínovú atrakciu simulujúcu voľný pád tvorí unikátny veterný tunel s kruhovou sklenenou letovou komorou o priemere 4,3 metra a celkovej výške 17 metrov. Lietanie v superfly nevyžaduje žiadnu fyzickú prípravu a je vhodné pre všetky fyzicky zdravé osoby od 6 rokov.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Múzeá a pamiatky

Múzeum Čierny Orol Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Budova je národnou kultúrnou pamiatkou. V minulosti tu bolo centrum kultúrneho života mesta Liptovský Mikuláš. V súčasnosti je v budove umiestnená unikátna expozícia Z dejín lovu, poľovníctva a rybárstva na Liptove.
Vzdialenosť: cca 17 km  (viac info)

Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Je treťou najstaršou galériou na Slovensku a jej zbierkový fond obsahuje okolo 5000 výtvarných diel. Má niekoľko stálych expozícií: staré umenie – od gotiky po barok, slovenské výtvarné umenie 19. – 20. storočia, slovenské výtvarné umenie 2. polovice 20. storočia.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Centrum Kolomana Sokola Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Galéria vlastní najväčšiu kolekciu diel Kolomana Sokola, rodáka z Liptovského Mikuláša. Expozíciu dopĺňajú dokumentačné materiály, korešpondencia umelca, reálie a fotografie.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Múzeum Janka Kráľa Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Expozícia prostredníctvom historických predmetov, fotografií a archívnych dokumentov približuje významné udalosti a osobnosti, bohaté hospodárske, národné, kultúrne i športové tradície Liptovského Mikuláša.
Expozícia Mikulášska mučiareň približuje osudy najznámejšieho slovenského zbojníka Juraja Jánošíka (1688 – 1713) a krutý spôsob jeho popravy.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Synagóga Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Synagóga predstavuje najmonumentálnejšiu klasicistickú stavbu v meste a radí sa medzi najväčšie na Slovensku. Múzeum v nej prezentuje históriu kedysi početnej mikulášskej židovskej komunity a rôzne umelecké projekty. Verejnosti je prístupná počas letnej sezóny v júli a auguste.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Rumanský Art Centre Liptovský Mikuláš

Viac informácií

Expozícia bratov Rumanských.
Vzdialenosť: cca 17 km (viac info)

Drevený artikulárny kostol – Svätý Kríž

Viac informácií

Drevený artikulárny evanjelický kostol patrí k najväčším dreveným stavbám v strednej Európe. Kostol je posledným, nepochybne najvýznamnejším umeleckým prejavom slovenskej drevenej cirkevnej architektúry. V interiéri je barokový oltár, kazateľnica, kamenná krstiteľnica, maľby s biblickými výjavmi a organ. Kostol má kapacitu 6000 osôb.
Vzdialenosť: cca 25 km (viac info)

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

Viac informácií

Je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek. Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, reprezentujúcich typické znaky ľudového staviteľstva roľníckych a remeselníckych vrstiev, sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty. Všetky stavby spolu vytvárajú jedinečnú skladbu historického a kultúrneho prostredia dávneho Liptova.
Vzdialenosť: cca 38 km (viac info)

Archeologické múzeum v prírode – Liptovská Mara

Viac informácií

Areál s náznakovými rekonštrukciami obytných, fortifikačných a kultových objektov z mladšej doby železnej a staršej doby rímskej, jedna z najznámejších a najdôležitejších lokalít púchovskej kultúry na Slovensku. Súčasťou archeologického múzea je aj pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie, ktorého história siaha až do 12. storočia, a základy a opevnenie stredovekého hrádku na vrchole Havránku.
Vzdialenosť: cca 30 km – Bobrovník (viac info)

Obec Vlkolínec

Viac informácií

Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola od roku 1977 pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a v decembri 1993 bola zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to živý skanzen slovenského roľníckeho dolnoliptovského bývania.
Vzdialenosť: cca 40km (viac info)

Oravský hrad

Viac informácií

Jeden z najkrajších hradov na Slovensku sa týči sa na strmom vápencovom brale 112 m nad hladinou rieky Orava. Prvé  písomné zmienky o hrade pochádzajú z 13. storočia a hrad patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Návštevníkom ponúka historickú, etnografickú ako aj prírodovednú expozíciu.
Vzdialenosť: cca 60 km – Oravský Podzámok (viac info)

Spišský hrad

Viac informácií

Svojou rozlohou sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy. Táto národná kultúrna pamiatka dokumentuje vývoj architektúry u nás od 12. do 18. storočia.
Vzdialenosť: cca 110 km – Spišské Podhradie (viac info)

Mesto Levoča

Viac informácií

Od roku 2009 je mesto zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najvýznamnejšou a jedinečnou pamiatkou je Chrám svätého Jakuba so svojimi 11 gotickými a renesančnými krídlovými oltármi, vrátane najvyššieho dreveného gotického oltára na svete (18,6 m). Historické centrum obklopuje mohutný hradobný systém s dĺžkou 2,5 km.
Vzdialenosť: cca 95 km (viac info)

Leto v Jasnej

Čo robiť v Jasnej - viac informácií

Free call