Facebook Instagram Google+ YouTube Foto Video Cenník

Ľudová reštaurácia

pod Chopkom na svahu Biela Púť

Nenechajte si ujsť jedinečnú atmosféru ľudovej reštaurácie v hoteli Družba, v ktorej môžete nasať atmosféru “starých dobrých čias” Rakúsko-Uhorska a ochutnať tradičné jedlá tej doby.

Príďte ochutnať stredovekú hostinu, šolet, pelmene alebo creme bruleé a presvedčte sa sami, ako je možné skĺbiť tradíciu a kvalitu s aktuálnymi trendmi v gastronómii.

Interiér ľudovej reštaurácie

V interiéri ľudovej reštaurácie s kapaciou 220 miest môžete pozorovať rozmanité prvky multikultúrnosti s nádychom Álp, s ktorým ladí (hrá) aj jedálny lístok. Z každého národa sme vybrali jeho gastronomické skvosty.

Kombinácia dreva, kameňa, v krbe plápolajúceho ohňa a výhľadu na lyžiarsku trať dopĺňa a umocňuje zážitok z jedla pripravovaného domácim a tradičným spôsobom.

Jedinečná rakúsko-uhorská kuchyňa v našej Ľudovej reštaurácii

Rakúsko-uhorská kuchyňa bola excelentná a predstavovala pestrú zmes nemeckej, poľskej, maďarskej, židovskej, rumunskej, talianskej a slovanskej kuchyne. Jedlá pripravujeme tak, ako to robili naši predkovia – výlučne z čerstvých surovín a domácou prípravou klasickým spôsobom. Nekráčame s trendmi, podávame veľké chutné porcie. Jedálny lístok má podobu Kuchárskej knihy a taký je aj jeho názov. Je spracovaný ako receptár z prvej slovenskej kuchárskej knihy Jana Babilona z roku 1870 s pôvodnými ilustráciami a výstrižkami z dobových materiálov.

V našej kuchyni plníme pirôžky mäsom, podávame pestrofarebné plnené papriky, lososa na rošte, líčka dusené v čiernom pive, podávame beef tagliata na veľkých horúcich panviciach, varíme úžasný boršč, na ktorý chodia ľudia zo širokého okolia. Dezertmi zachádzame až do francúzskej kuchyne, robíme mousse au chocolat a crème brûlée.

 

Ukážka pokrmov z Ľudovej reštaurácie

Terasa ľudovej reštaurácie

Súčasťou ľudovej reštaurácie je terasa, ktorá je počas leta miestom obľúbených grilovačiek. V zime je terasa vyhľadávaná najmä lyžiarmi, ktorí si rovno na svahu môžu vychutnať rýchly a výdatný „ski lunch“.

Je pre vás naša gastronómia to pravé?

Rezervujte si pobyt v hoteli Družba a doprajte si gurmánsky zážitok počas vašej dovolenky, konferencie alebo teambuildingu.